Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1Reprezentacija Empty Reprezentacija Sun Mar 29, 2009 11:46 am

Lazicy
Admin
Admin

Velika pobeda Srbije u Konstanci!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Konstanci selekciju Rumunije rezultatom 3:2 (2:0) u ključnom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je na poluvremenu vodila golovima Jovanovića i autogolom Stojke, a treći pogodak postigao je Bane Ivanović. Rumunski fudbaleri su dva puta smanjivali, golovima Marike i Stojke, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja. Srbija sada ima 12 bodova iz pet mečeva i ostaje na čelu grupe 7, dok su Rumuni sa samo 4 boda iz 4 utakmice gotovo izvesno eliminisani.

Posle obostrano otvorenog početka utakmice Srbija je preuzela kontrolu, a u 18. minutu stigla je do vođstva, kada je Pantelić poslao idealnu loptu u prostor Krasiću, koji je izdržao duel i uputio udarac, lopta se odbila od desne stative, ali je na pravom mestu bio Milan Jovanović.

Srpska odbrana delovala je veoma sigurno u prvom poluvremenu, a jedinu grešku načinili su u 31. minutu, kada je Dragutinović ispao na centru, Mutu sâm išao ka golu, ali ga je Vidić sustigao i blokirao.

U finišu prvog poluvremena Srbija stiče dva gola prednosti – iz kornera sa leve strane centrirao je Krasić, na prvoj stativi na loptu su krenuli Vidić i Stojka, a ona je završila u mreži Lobonta, ispostavilo se od glave Rumuna.

Početak drugog poluvremena pripao je rumunskom timu, koji je krenuo veoma ofanzivno i posle šest minuta nagrađen je pogotkom – Mutu je prebacio odbranu, a Marika atraktivno lobovao Stojkovića.

Reprezentacija 90839132049ce910534717369790418_big

Domaćin se tada ponadao totalnom preokretu, poput onog koji su Francuzi napravili na istom stadionu (Rumunija vodila 2:0 u 15. minutu, završeno 2:2), ali ih je utišao Bane Ivanović – posle jednog kornera i gužve u šesnaestercu Vidić je sa zemlje podigao loptu, a Ivanović spektakularnim makazicama smestio loptu u bliži ugao.

Izgledalo je da će Srbija rutinski privesti meč kraju, ali je u poslednjih 20 minuta odbrana "Orlova" delovala nekarakteristično nesigurno. Najveća greška načinjena je u 73. minutu, kada je Mutuov centaršut sa pet metara neometan u gol poslao Stojka za 2:3.

Usledio je veoma nervozan finiš, u kojem je tri puta lopta skakutala po šesnaestercu Srbije, ali je odbrana na čelu sa Stojkovićem uspela da izdrži i donese Srbiji ključnu pobedu.

Sledeći rivali Srbije u kvalifikacijama su Austrija u Beogradu 6. juna i Farska Ostrva u Tošhavnu četiri dana kasnije.

Stadion Farula u Konstanci, gledalaca 12.000. Sudija: Trefoloni (Italija). Žuti kartoni: Mutu, Radoj, Kostea, Tamaš, Žigić, Subotić.
Strelci: 0:1 Jovanović 14, 0:2 Stojka 45ag, 1:2 Marika 51, 1:3 Ivanović 61, 2:3 Stojka 71.
Rumunija: Lobont, Kontra, Rac, Tamaš, Stojka, Radoj, Kostea (Bukur 63), Kodrea (Tanase 46), Marika, Mutu, Kočiš (Nikulae 76).
Srbija: Stojković – Ivanović, Obradović, Vidić, Dragutinović – Stanković, Milijaš, Krasić, Jovanović (Janković 62) – Pantelić (Subotić 66), Žigić.

2Reprezentacija Empty Re: Reprezentacija Sun Mar 29, 2009 12:15 pm

Strax

Strax
Moderator
Moderator

Selektor Radomir Antić izjavio je da pobeda nad Rumunijom ostavlja reprezentaciju Srbije u odličnoj poziciji za plasman na Svetsko prvenstvo.

"Osećam zadovoljstvo rezultatom, jer su i teren i klimatski uslovu uticali na razvoj igre. Ipak ostali smo pozitivni i to nam je donelo važnu pobedu što nam i dalje daje za pravo da u Afriku idemo iz Beograda", izjavio je Antić posle pobede Srbije u Konstanci sa 3:2.

Drugom uzastopnom pobedom na gostujućem terenu u kvalifikacionoj grupi 7 Srbija se izdvojila na vrhu tabele, sa 12 bodova, 3 više od Litvanije, 5 više od Francuske i čak 8 više od Rumunije.

Posle početne ofanzive Rumunije, Srbija je prenela igru na polovinu protivnika i do poluvremena došla do dva gola prednosti, preko Jovanovića i Stojke, koji je postigao autogol.

"To je u skladu sa mogućnostima momaka sa kojima radim. Rekao sam da ću biti poslednji čovek koji će da posumnja u njih. Mislim da sam to potvrdio i sada opredeljenjem da igramo ofanzivno. Igrači su dali maksimum što se najbolje vidi na primeru Milana Jovanovića. "Lane" nije bio spreman, ali je uradio sve, ima veliko srce i hvala mu", rekao je Antić.

Neven Subotić je dobio priliku već nakon prvog Antićevog poziva. Štoper Borusije iz Dortmunda ušao je u igru u drugom poluvremenu i napravio prekršaj posle kog su Rumuni postigli drugi gol, ali Antić kaže da je Subotić pokazao da može da pomogne timu.

"Definitivno se radi o igraču koji će nam i ponašanjem i igrom biti veliko pojačanje. On je zadovoljan i to sve govori."

Srbija će u sledećem kvalifikacionom meču, protiv Austrije u Beogradu, biti bez Nikole Žigića, koji će pauzirati zbog žutih kartona.

"Nijedan problem ne rešavam suzama, pa neću ni taj. Nikola je i danas pokazao da je veliki igrač", kaže Antić.

Utakmicu na stadionu Farula u Konstanci pratilo je i preko 1000 navijača iz Srbije, a Antić se nada da će državni tim dobiti odgovarajuću podršku i na predstojećoj prijateljskoj utakmici sa Švedskom, 1. aprila u Beogradu.

"Pobeda pred ovoliko ljudi koji su došli da nas isprate je veća od tri boda. Ovakve igre vraćaju veru u fudbal i mislim da će narod u tome prepoznati našu želju da budemo ekipa koja će ih svuda reprezentovati na pravi način."

Fudbaler Partizana Ivan Obradović ponovio je u Konstanci partiju iz Beča protiv Austrije. Obradović.

"Sjajno smo igrali. Znali smo šta nas čeka, ali smo pokazali da smo pravi kada je najteže i krupnim koracima idemo ka Africi. Rumuni su krenuli silovito u nameri da što pre postignu gol, ali smo mi uzvratili sa dva. To nam je mnogo značilo, Odigrali smo muški i zasluženo pobedili", izjavio je Obradović posle meča.