1Vesti (Novosti) Empty Vesti (Novosti) Sat May 16, 2009 10:51 am

Moderator

Ovde pišite sve vesti vezane za fudbal...............
Eo ja da počnem:

U-17: Nemačka i Holandija u finalu
Reprezentacije Nemačke i Holandije igraće u finalu 27. prvenstva Evrope za igrače do 17 godina koje se igra u Nemačkoj.

Vesti (Novosti) Ygpuzyji6de28q8ildyg
Nemci su u polufinalu bili bolji od Italije 2:0, dok su Holanđani savladali reprezentaciju Švajcarske sa 2:1. Nemačka je ostvarila i četvrtu pobedu na U-17 prvenstvu Evrope golovima u drugom poluvremenu, dok su Holanđani utakmicu rešili u prvih 45 minuta. Poveli su sa 2:0, a Švajcarci su u nastavku uspeli samo da ublaže poraz.

Iako nisu igrali ništa posebno u odnosu na ranije mečeve, mlade nade ‘Elfa’ su ipak uspele ući u finale. Italijani su bili bolji tokom većeg dela meča, ali ulaskom odličnog Floriana Trinksa, Nemačka je posljednjih 15 minuta preuzela kontrolu na terenu, te golovima kapitena Joba u 70. i Macane u 76. minuti došla do pobede i velikog finala.

Holandija do finala EP došla odličnom igrom u prvom poluvremenu. Mlade "lale" su napravile veliku prednost golovima Isufija u 17, i Kastanjosa pet minuta pre pauze i nisu je ispustile do kraja meča. Švajcarci su u drugom delu utakmice zaigrali mnogo bolje ali su uspeli samo da smanje na 2:1. Počasni pogodak postigao je u 53. minutu Kamber.

Inter za 'skudeto', drama na dnu
Fudbaleri Intera imaće priliku da pobedom nad Sijenom u 36. kolu italijanske Serije A obezbede titulu prvaka.

Đenoa, Fiorentina i Palermo bore se za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. 'Viola' dočekuje Sampdoriju, a Đenoa igra sa Kjevom na svom terenu, a Palermo je domaćin Laciju. Uzbudljivo je i na dnu tabele, gde se sastaju Bolonja i Leče, dva tima koja su u zoni ispadanja. Poslednjeplasirana Ređina igra sa Kaljarijem, a Torino, koji je mesto 'iznad 'crte', gostuje Napoliju.

U subotu se igraju samo dva meča – Roma i Katanija sastaju se na Olimpiku, a Milan gostuje Udinezeu.

Rimljani žele da trijumfom dođu nadomak šestom mesta i plasmana u UEFA kup (UEFA Europa League od sledeće sezone).

"Uprkos lošoj sezoni, moramo da povratimo volju i da damo sve od sebe. Ostale su na tri teška meča – Katanija, Torino i Milan. Moramo što pre da se vratimo u pobednički ritam i obezbedimo plasman u UEFA kup", izjavio je kapiten 'vučice' Frančesko Toti.

Roma u poslednja tri kola nema pobedu, ali možda je Katanija idealan protivnik jer za Sicilijance meč nema rezultatskog značaja – 15. su na tabeli sa 40 bodova, ne brinu za opstanak, a ne mogu ni u Evropu.

Udineze nije uspeo da održi fenomenalnu formu sa početka sezone, pao je na tabeli, ali sada je ponovo u usponu i vezao je pet pobeda.

"U subotu moramo da odigramo sjajan meč i pokušamo da pobedimo. Sve zavisi od nas, moramo da imamo vere i da ostanemo koncentrisani za preostala tri meča do kraja. Daćemo maksimum, sve je moguće", kaže napadač 'zebri' Kristijan Zapata, čiji se tim nalazi na osmom mestu sa 51 bodom.

Torino gostuje u Napulju, a poražen je na poslednja četiri gostovanja uz gol-razliku 1:9. 'Bikovi' imaju 31 bod i nalaze se samo jedno mesto iznad zone ispadanja.

Bolonja, koja j 18. sa 30 bodova, i Leče, koje je 19. sa 29 bodova, u međusobnom meču odlučiće ko u poslednje dve runde ulazi sa realnijim izgledima za opstanak.

Usain Bolt u subotu na Old Trafordu
Trostruki olimpijski šampion jamajčanski sprinter Usain Bolt prisustvovaće u subotu fudbalskoj utakmici između Mančester junajteda i Arsenala.

Junajted će na tom meču pokušati treći put uzastopno da osvoji titulu u Premijer ligi. U saopštenju aktuelnog evropskog i svetskog prvaka navodi se da će Bolt izaći na teren u poluvremenu subotnje utakmice protiv Arsenala i pozdraviti navijače.

Ekipi Aleksa Fergusona dovoljan je bod sa sutrašnjeg meča kako bi i treći put uzastopno osvojila titulu šampiona Engleske.

Bolt je početkom maja u blizini Kingstona doživeo saobraćajnu nesreću, kada je njegov automobil sleteo sa puta. On se sedam dana kasnije vratio treninzima, a u nedelju će učestvovati na uličnoj trci u Mančesteru.

Jamajčanin je na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojio zlatne medalje u disciplinama na 100 i 200 metara, kao i u štafeti 4 x 100 metara, i u tim trkama je postavio nove svetske rekorde.

6Vesti (Novosti) Empty Re: Vesti (Novosti) Sat May 16, 2009 4:21 pm